موزه میراث روستایی سراوان

خدا

 

تابستون که زیبا کنار رفته بودیم با تور رفتیم موزه میراث روستایی سراوان تا اون موقع نمی دونستم همچین جایی تو استان گیلان وجود داره همیشه تو جاده تابلوش رو میدیدم ولی خب توجه ای نمی کردم.

خیلی ازش خوشم اومد و دلم میخواست یه بار دیگه سر فرصت برم تا اینکه حمید از اونجا برا عمه بزرگه تعریف کرد و عمه هم گفت حتما تو سفر بعدی می ره اونجا رو می بینه خلاصه طی یک مذاکره با حمید تصمیم گرفتیم عمم رو ببریم تا موزه میراث روستایی رو ببینه.

اینجا در موردش نوشته.

اگر سری به استان گیلان زدید حتما این موزه رو ببنید بلیط ورودیش 2000 تومن هست.

البته توی عید حال و هواش به نظرم بهتر از تابستون هست خوردنی هاشم بیشترهلبخند

یه سری هم عکس براتون می زارم.

 

این مکان مخصوص درست کردن هیزم بوده در زمانهای قدیم.

***

اینم بوی خوب هیزم تو یک صبح زیبای بهاری.

***

خانم هایی که مشغول درست کردن نونهای خوشمزه محلی و شیرینهای محلی بودن.

***

این دستگاه قدیمی مخصوص خشک کردن چای بود.

***

خانومی که مشغول بافت حصیر به شیوه و طرح آبکناری بود.

 

***

اینم چای خوشمزه لاهیجان

 

عکس زیاد گرفتم ولی فعلا همینها رو وقت کردم به لطف اینستاگرام ادیت کنم.

/ 5 نظر / 29 بازدید
memole

ممنون امیدوارم قسمت بشه این جای قشنگ رو ببینم[قلب]

الناز

سلام. همون موزه ای رو می گی که ساختمونها قدیمی رو از سراسر گیلان بصورت مونتاژ آوردن به موزه و دوباره سر هم کردن؟ من اون موزه رو شش سال پیش با هم دانشگاهی هام دیدم. ولی کسی تو ساختمونهاش نبود ها هر چند که اینجوری بهتره و حالت پویا به خودش می گیره موزه.

مامان آیسا

سلام ساناز عزیزم خوبی؟پسرگلت خوبه؟دلم براتون تنگ شده بود.تو عید اصلا وبلاگ نیومدم و ازت بیخبر بودم.خوشحالم که امسال برات خوب شروع شده و بهت خوش گذشته.نمیدونم چرا اولش نمیخواستی بری شمال اما خوبه که بالاخره رفتی.عکسایی که گذاشتی هم خیلی قشنگه و کاش بشه یه روزی برم و ببینم اونجارو.راستی اینم بگم که من برخلاف تو عاشق لحظه تحویل سال هستم.اون لحظه ای که غم و شادی با هم توی دلم هست و حس عجیبی دارم.هیچ جوری حاضر نیستم لحظه تحویل سالو از دست بدم و همیشه سعی میکنم اون لحظات رو به بهترین شکل بگذرونم و اتفاقا امسال اونطوری شد که دلم میخواست.خداروشکر. وامیدوارم برای شما هم امسال سال خیلی خوبی باشه دوست من.[ماچ][گل]

نازنین بانو

سلام سال نوتون مبارک خانومی ممنون بابت این عکس های فرح بخش[گل]